Zajímáte se o pojem Hypotéka českomoravská stavební spořitelna? Mohly by vás zaujmout také další informace o různých službách Českomoravské stavební spořitelny. Hypotéka českomoravská stavební spořitelna je opravdu zajímavým tématem. Přečtěte si nové informace o spořitelně. Hypotéka českomoravská stavební spořitelna se jistě stane předmětem dalšího informativního textu.

Českomoravská stavební spořitelna je mezi lidmi známá pod svým nezaměnitelným znakem lišky. Byla založena roku 1993, má tedy v Čechách mnoholetou tradici. Na začátku nabízela svým klientům pouze úzce zaměřené stavební spoření a s ním spojené úvěry na bydlení. Postupně se však její působnost rozšířila a v současné době má v nabídce nejrůznější finanční služby.

Českomoravská spořitelna, známá také jaké Liška, je ve vlastnictví silných společností. V současné době jsou to Československá obchodní banka a Bausparkasse Schwaebisch Hall. Obě tyto finanční společnosti zajišťují Lišce velice stabilní prostředí.

Historie Českomoravské stavební spořitelny

Po svém vzniku v roce 1993 se Liška rychle rozrůstala. Již za první čtyři měsíce své existence získala sto tisíc klientů. V roce 1999 neměla mezi ostatními spořitelnami konkurenci, financovala více než padesát procent všech bytových potřeb. V roce 2001 se zařadila na druhou příčku mezi spořitelnami v celé Evropě, každý šestý občan České republiky byl jejím klientem.

Rok 2002 přinesl spořitelně, která se do té doby zaměřovala pouze na stavební spoření, převratnou změnu legislativy. Ta umožnila rozšíření nabídky o podílové fondy, ale také penzijní připojištění.